YHTEYSTIEDOT

Kuntokatu 3, L-rakennus,
FI-33520 TAMPERE

+358 44 382 6561, toimisto(ät)tamko.fi
avoinna ma - pe kello 9.00 - 16.00

Opiskelijaedustajat

Opiskelijakunta nimeää kaikki opiskelijaedustajat Tampereen ammattikorkeakoulun monijäsenisiin toimielimiin. Lisäksi opiskelijakunnan nimeämiä edustajia toimii mm. erilaisten yhtiöiden ja säätiöiden sekä muiden vastaavien tahojen hallituksissa ja muissa toimielimissä. Mikäli olet kiinnostunut toimimaan opiskelijaedustajana, ota yhteyttä opiskelijakunnan edunvalvontatoimijoihin: opiskelijaedustajat[at]tamko.fi



Nyt avoinna olevat paikat!

Opiskelijoiden edustajat TAMKissa

TAMKin korkeakouluneuvoston opiskelijajäsenet

Laura Rahkonen (valittu 19.4.2017)

Arttu Myllys (valittu 19.9.2016)

Kv-ryhmä

Anna Laurila (2018)

Laatutyöryhmä: Joel Haataja (2018)

Opinnäytetyötyöryhmä

Vesa-Pekka Tuomaala (2018)

LAM-työryhmä

Arttu Myllys (valittu 2016)

TAMKin Opiskelijan hyvinvointi - ryhmä

Virve Pekkanen, Hannastiina Ruismäki, Ilona Uusitalo (2018)

OPO-tiimi

Miska Rantala (2018)

Hannastiina Ruismäki (2018)

OPS-työryhmä

Verna Rantala (2018)

TAMKin tutkintolautakunta

Verna Rantala, henkilökohtainen varajäsen Taru Törttö (valittu keväällä 2017)

Tampereen ammattikorkeakoulu Oy:n hallitus

Verna Rantala (valittu keväällä 2017)

Tietohallinnon ohjausryhmä

Jenni Tammenmaa (valittu syksyllä 2017)

Koulutusten neuvottelukuntien opiskelijaedustajat (päivittyy valintojen mukaan)

  • Ajoneuvotekniikan neuvottelukunta: Elisa Haapala
  • Bioanalytiikan neuvottelukunta: Taru Pekkarinen
  • Biotuote- ja prosessitekniikan neuvottelukunta: Juha-Pekka Junnikkala
  • Degree Program in Energy and Environmental Engineering: Teemu Heinonen
  • Ensihoitajakoulutuksen neuvottelukunta: Sami Viljanen, Sakari Luoma
  • Fysioterapian neuvottelukunta: Vesa-Pekka Tuomaala
  • Konetekniikan neuvottelukunta: Joel Haataja
  • Kätilökoulutuksen neuvottelukunta: Miila Kellosaari
  • Laboratoriotekniikan neuvottelukunta: Elina Bak
  • Liiketalouden neuvottelukunta: Anssi Walta
  • Palveluliiketoiminnan neuvottelukunta: Wilma Yli-Mäkelä
  • Mediapoliksen neuvottelukunta:
  • Metsätalouden neuvottelukunta: Hanna Turpeinen
  • Rakennusalan neuvottelukunta: Jenni Saarinen, Eero Keski-Petäjä
  • Sairaanhoitajakoulutuksen neuvottelukunta: Ruusa Lehtonen, Riitta Nieminen, Hanna Junkkari
  • Sosiaalialan neuvottelukunta: Veera Saarinen
  • Sähkö- ja automaatiotekniikan neuvottelukunta: Miikka Sainio, Mika Nuotio
  • Talotekniikka-alan neuvottelukunta: Tommi Karhu (LVI) Maija-Leena Breilin (State)
  • Terveydenhoitajakoulutuksen neuvottelukunta: Lilja Salin 
  • Terveysalan ylempien amk-tutkintojen neuvottelukunta: Jenni Aittokallio
  • Tieto- ja viestintätekniikan koulutuksen neuvottelukunta: Jenni Tammenmaa
  • Musiikkiakatemian neuvottelukunta: Tommi Penttinen 

TAMKin turvallisuus- ja pelastustoiminnan johtoryhmä

Tomi Hyppänen (Tamkon toiminnanjohtaja)

Tampere3-opiskelijaedustajat

  • Tampere3-neuvottelukunta: Jarno Setälä, Joel Haataja ja Verna Rantala
  • Tampere3-neuvottelukunnan työvaliokunta: Jarno Setälä
  • Viestinnälliset verkkopalvelut Katriina Kaikkonen
  • SCIL Tampere3 Tietotoimisto -konseptointihanke: Katriina Kaikkonen 
  • Opiskelija- ja henkilöstökorttiryhmä: Tomi Hyppänen

Koulutuksen tukipalvelut ja tietojärjestelmät -työryhmät

  • Opintotoimiston, aktuaarin kanslian ja opiskelijapalveluiden toiminnot: Miska Rantala
  • Opiskelijan hyvinvointi, tuki ja sosiaaliset palvelut: Virve Pekkanen
  • Liikkuvuutta ja kansainvälisyyttä tukevat palvelut: Anna Laurila
  • Opintojen ohjaus: Hannastiina Ruismäki
  • Opetussuunnitelmatyön tuki: Verna Rantala
  • Opinto-opas ja opiskelijan työpöytä: Verna Rantala

Tampere3-opetussuunnitelmatyöryhmät

  • Sähkötekniikka: Mika Nuotio

Muut opiskelijaedustajat

Opiskelijan Tampere ry:n hallitus 2018

Verna Rantala (pj) ja Hannastiina Ruismäki (valittu 13.12.2017)



Campusravita Oy:n hallitus

Tomi Hyppänen (PJ), Verna Rantala ja Matti J. Mäkelä. (valittu 19.12.2017)

Tampereen ylioppilas- ja opiskelijakuntien kunnallispoliittinen työryhmä - Ryhmä 35 000 www.jokakuudes.fi

Jarno Setälä (2018)

Virve Pekkanen (2018)

Tampereen seudun opiskelija-asuntosäätiön (TOAS) valtuuskunta 2017
Hanna Turpeinen, varalla Tiia Lempinen (valittu 22.11.2016)
Pyry Turja, varalla Samu Johansson (valittu 22.11.2016)